1ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Γαστρονομίας

Το ΙΕΚ ΔΕΛΤΑ αλλάζει τα δεδομένα στην τουριστική εκπαίδευση και διοργανώνει για πρώτη φορά στην Ελλάδα Πανελλήνιο Διαγωνισμό Γαστρονομίας για δευτεροετείς σπουδαστές δημοσίων και ιδιωτικών σχολών!

Δηλώστε συμμετοχή στην κατηγορία που επιθυμείτε και κερδίστε 1 από τις 6 Υποτροφίες Σπουδών στο πρωτοποριακό Ετήσιο Πρόγραμμα Μετεκπαίδευσης Μαγειρικής ή Ζαχαροπλαστικής του ΙΕΚ ΔΕΛΤΑ, συνολικής αξίας 15.000€!

 

Μετεκπαιδεύσεις - Εξειδικεύσεις: Μετεκπαίδευση Μαγειρικής, Μετεκπαίδευση Ζαχαροπλαστικής

 

Νικητές του Διαγωνισμού

 
 
 

Που, Πότε και Πως

Ο Διαγωνισμός θα διεξαχθεί στη Θεσσαλονίκη την Τετάρτη 21 & Πέμπτη 22 Φεβρουαρίου 2018, ενώ οι αιτήσεις εγγραφής για τους συμμετέχοντες θα είναι ανοιχτές από 1 έως 15 Φεβρουάριου.

Κατεβάστε και διαβάστε τους όρους και τις κατηγορίες του διαγωνισμού εδώ: Κανονισμοί Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαγειρικής

 

2 Ημέρες, 7 Κατηγορίες,
Εκατοντάδες Συμμετοχές και 6 Νικητές

  • 1η κατηγορία: Ελληνική Παραδοσιακή Κουζίνα μέσα από τη Σύγχρονη Έκφραση
  • 2η κατηγορία: Vegan
  • 3η κατηγορία: Θαλασσινά (Ιχθύες και Οστρακόδερμα) σε Δημιουργική Συνταγή
  • 4η κατηγορία: Ethnic
  • 5η κατηγορία: Ομαδικό Μενού 3 Πιάτων
  • 6η κατηγορία: Καλλιτεχνική Δημιουργία από Ζαχαρόπαστα
  • 7η κατηγορία: Ζεστό Επιδόρπιο Εστιατορίου
 

Πρόγραμμα Διαγωνισμού

 
Αφίσα για τον 1ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Γαστρονομίας

1ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Γαστρονομίας

κανονισμοί και δηλώσεις συμμετοχών

 

Οι δηλώσεις συμμετοχής έχουν ολοκληρωθεί!

 

Νικητές του Διαγωνισμού

  • 1η κατηγορία
  • 2η κατηγορία
  • 3η κατηγορία
  • 4η κατηγορία
  • 5η κατηγορία
  • 6η κατηγορία
  • 7η κατηγορία
  • Black Box

Ελληνική Παραδοσιακή Κουζίνα μέσα από τη Σύγχρονη Έκφραση

Ημερομηνία: Τετάρτη 21 Φεβρουαρίου 2018
  1. 1η θέση: Μιχαέλα Ελματζόγλου
  2. 2η θέση: Γιώργος Φιλίππου & Παύλος Σιάμος
  3. 3η θέση: Αριστείδης Μπαρτζώκας & Στέφανος Μουτρόπουλος & Αλέξανδρος Σωτηρίου

κριτική επιτροπή - συντελεστές

Vegan

Ημερομηνία: Τετάρτη 21 Φεβρουαρίου 2018
  1. 1η θέση: Μιχαέλα Ελματζόγλου
  2. 2η θέση: Θεοδούλα Σωφρονίδου
  3. 3η θέση: Μαρία Τσανικίδου

κριτική επιτροπή - συντελεστές

Θαλασσινά (Ιχθύες και Οστρακόδερμα) σε Δημιουργική Συνταγή

Ημερομηνία: Τετάρτη 21 Φεβρουαρίου 2018
  1. 1η θέση: Ανδρέας Βλανιάδης
  2. 2η θέση: Θεόδωρος Βουκελάτος & Ιωάννης Πρόδρομος Χρήστου
  3. 3η θέση: Μιχαέλα Ελματζόγλου & Ειρήνη Γεωργάκα & Davit Chakhvashvili

κριτική επιτροπή - συντελεστές

Ethnic

Ημερομηνία: Τετάρτη 21 Φεβρουαρίου 2018
  1. 1η θέση: Γιουνόνα Καρυπίδου
  2. 2η θέση: Αναστασία Γραντσάρη
  3. 3η θέση: Κωνσταντίνος Ψυχογιός & Στέφανος Μουτρόπουλος & Μιχαέλα Ελματζόγλου

κριτική επιτροπή - συντελεστές

Ομαδικό Μενού 3 Πιάτων

Ημερομηνία: Πέμπτη 22 Φεβρουαρίου 2018
  1. 1η θέση: Κωνσταντίνος Λάζαρης, Θεοδούλα Σωφρονίδου, Παύλος Σιάμος
  2. 2η θέση: Γιώργος Μωυσίδης, Χρήστος Παρουσίδης, Τζωρτζίνα Μπέρμπερη
  3. 3η θέση: Ευγενία Θεοχαρίδου, Δέσποινα Γεωργιάδου, Στέλιος Σαββίδης

κριτική επιτροπή - συντελεστές

Καλλιτεχνική Δημιουργία από Ζαχαρόπαστα

Ημερομηνία: Πέμπτη 22 Φεβρουαρίου 2018
  1. 1η θέση: Αντώνης Βλάχος
  2. 2η θέση: Κωνσταντίνος Γκιλιόπουλος
  3. 3η θέση: Κωνσταντίνα Σταμτσίδου

κριτική επιτροπή - συντελεστές

Ζεστό Επιδόρπιο Εστιατορίου

Ημερομηνία: Πέμπτη 22 Φεβρουαρίου 2018
  1. 1η θέση: Ευαγγελία Χατζή
  2. 2η θέση: Μαρία Τσίγκου & Αντώνης Παπακοσμάς
  3. 3η θέση: Μαρία Παπαδήμου & Μαρία Τσανικίδου

κριτική επιτροπή - συντελεστές

Κατηγορία Black Box

Ημερομηνία: Πέμπτη 22 Φεβρουαρίου 2018

(Με πρόκριση από τις 4 πρώτες κατηγορίες...)

  1. 1η θέση: Μιχαέλα Ελματζόγλου
  2. 2η θέση: Θεοδούλα Σωφρονίδου & Γιουνόνα Καρυπίδου
  3. 3η θέση: Ανδρέας Βλανιάδης

κριτική επιτροπή - συντελεστές

 

ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ

Θα θέλαμε με την ολοκλήρωση του διαγωνισμού να εκφράσουμε τις ευχαριστίες μας στους chef και υπεύθυνους του τομέα Μαγειρικής & Ζαχαροπλαστικής, κ. Παναγιώτη Καραφουλίδη και κ. Σοφία Γεωργακάκη, οι οποίοι αποτέλεσαν εμπνευστές και συντονιστές της ιδέας. Θερμές ευχαριστίες στην κριτική επιτροπή του διαγωνισμού, η οποία αποτελούνταν από 9 chef που με ιδιαίτερη χαρά και προθυμία ήταν παρόντες τις δύο ημέρες του διαγωνισμού:

ΚΡΙΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

  • Κική Εμμανουηλίδου, Γαστρονόμος και συγγραφέας βιβλίων μαγειρικής
  • Μανώλης Παπουτσάκης, Chef και ιδιοκτήτης του εστιατορίου Χαρούπι
  • Ανδρέας Κλαυδιανός, Chef και ιδιοκτήτης της επιχείρησης Uma
  • Νικόλαος Διάφας, Chef Ikos Dassia Corfu
  • Παναγιώτης Δεληθανάσης, Chef στο εστιατόριο Marea
  • Νικόλαος Ηλιάδης, Chef στο Thallasa Hotel Atlantica
  • Γιώργος Γκορίδης, Consulting Chef
  • Αλέξανδρος Αλεξίου, Pastry Chef στο Hyatt Regency Thessaloniki
  • Δαμιανός Φουρκιώτης, Pastry Chef στο Ekies All Resort
Θέλετε να ενημερώνεστε πρώτοι για όλα όσα μπορείτε να παρακολουθείτε δωρεάν; Καταχωρήστε το email σας για να λαμβάνετε τις σχετκές ενημερώσεις, πριν τις αναρτήσουμε στις ανακοινώσεις και τα κοινωνικά μας δίκτυα!